Prohlášení o přístupnosti

Provozovatel tohoto webu se zavazuje ke zpřístupnění obsahu této webové prezentace v souladu se směrnicí Evropského parlamentu a Rady (EU) 2016/2102, dále v souladu se zákonem č. 99/2019 Sb., o přístupnosti internetových stránek a mobilních aplikací a o změně zákona č. 365/2000 Sb., o informačních systémech veřejné správy a o změně některých dalších zákonů ve znění pozdějších předpisů.
Toto prohlášení o přístupnosti se vztahuje na domény - nemile.cz a obecnemile.cz

Struktura a obsah

Struktura webu i obsahu je vytvořena strukturálním HTML5. Vizuální vzhled prezentace pomocí kaskádových stylů (CSS). Pro správnou funkčnost HTML5 je na stránkách umístěn JavaScript. Vzhled stránek a jejich funkčnost jsou podřízeny možnostem handicapovaných uživatelů. Dodržení výše zmíněných norem by mělo zajistit správné zobrazení obsahu stránek ve většině používaných prohlížečů a na většině zobrazovacích zařízení.

Nástroje pro usnadnění přístupu

Tento web obsahuje nástroje pro usnadnění přístupu. V pravém okraji webu najdete ikonu nástroje automatické předčítání. Po kliknutí na ikonu tohoto nástroje spustíte funkci pro zpřístupnění obsahu zrakově postiženým. Pro vizuální úpravu stránek (zvětšení textu, změna barvy pozadí atd.) je nutné použít nástroje prohlížeče.

Informace prezentované v jiných formátech

Na webových stránkách jsou informace nabízeny i v podobě dokumentů formátu DOC, DOCX, XLS, XLSX a PDF, a to zejména z důvodů, že obsahují typografické prvky a formátování, které webový formát HTML nepodporuje, nebo jsou příliš velké, proto pak doporučujeme jejich stažení. Formáty DOC a PDF jsou také vhodnější pro tisk. K prohlížení těchto dokumentů je možné zdarma stáhnout Word Viewer a Acrobat Reader. V některých webových prohlížečích je integrována aplikace jež slouží k prohlížení výše uvedených formátů dokumentů.

Zpětná vazba

Našim cílem je aby naše internetové stránky byly přístupné všem uživatelům a to na základě principů přístupnosti (vnímatelnost, ovladatelnost, srozumitelnost a stabilita). Kontakt je:

Obecní úřad Nemile
Nemile 93
789 01 Zábřeh

telefon: 604550313
e-mail: petr.simek@nemile.cz

Kontakt na webmastera

Přes veškerou naši snahu je možné, že se na našich webových stránkách vyskytne chyba. V případě jakýchkoliv problémů s přístupností obsahu či funkčnosti tohoto webu kontaktujte prosím správce webu.

e-mail: jan.melichar@webzmoravy.cz